A IX. Országos Rajzfilmünnep helyszínei

A helyszínek listáját és a programot folyamatosan frissítjük!

Abaújkér Napköziotthonos Óvoda, Rákóczi utca 77.

https://www.facebook.com/abaujkeronkormanyzat

2022.11.18.

péntek

10.00

vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei – A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske

 

2022.11.18.

péntek

10.45

gyerekprogram

Kézműveskedés

 
 

Abaújkér Gondozási Központ, Petőfi utca 2.

https://www.facebook.com/abaujkeronkormanyzat

2022.11.19.

szombat

10.00

vetítés

Válogatás a Cigánymesék, Magyar népmesék, Mesék Mátyás királyról epizódjaiból

 

2022.11.19.

szombat

14.00

vetítés

János vitéz

 

2022.11.19.

szombat

15.30

vetítés

Animációs rövidfilmek a nagyvilágból – nemzetközi válogatás a Busho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből

 

Ajkai Mozi (8400 Ajka, Szabadság tér 13.)

https://www.facebook.com/KultikAjka

2022.11.19.

szombat

10:00

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

 

2022.11.19

szombat

10:00

Családi kézműves alkotó foglalkozások

 

2022.11.19.

szombat

11:30

Macskássy Gyula rövidfilmjei – A kiskakas gyémánt félkrajcárja. A telhetetlen méhecske

 

2022.11.20.

vasárnap

10:00

Bogyóval és Babóca 4. – Tündérkártyák

 

2022.11.20.

vasárnap

11:30

Hoppi mesék 8-15. rész

 

Dr. Szentiványi Péter Közösségi Színtér, Alsószentiván Béke utca 27/b

https://www.facebook.com/asztivanonkorm

2022.11.18

péntek

10:00

vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.18

péntek

11.00

vetítés

Erdei sportverseny és Két bors ökröcske

2022.11.18

péntek

11.40

gyerekprogram

Diavetítés Bálint Ágnes meséiből

2022.11.18

péntek

14.00

vetítés

János vitéz

2022.11.18

péntek

15.30

vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

2022.11.18

péntek

17.00

díjátadó

„Kedvenc Népmesehősöm” rajzpályázat díjátadása

Részletek hamarosan…

Bácskai Kultúrpalota (6500 Baja, Szentháromság tér 3.)

https://www.facebook.com/bacskaimuvelodesikozpont

2022.11.19

szombat

14:00

Felnőtt+gyermekprogram

 „MINDENLÁTÓ HOLDANYÓ” könyvbemutató beszélgetés Katymári Vanda újságírónő beszédfejlesztő verseskönyvéről a szerző és szakemberek közreműködésével

2022.11.19

szombat

14:00-

Gyermekprogram

Bóbita, Bóbita játszik…logikai és ügyességi játékok, kreatív foglalkozások – főszerepben Bogyó és Babóca, a Kuflik, Naszreddin hodzsa és a többiek…

2022.11.19

szombat

15:15

Gyermekprogram

Diafilmvetítés Jankovics Marcell meséiből- hagyományos népmesemondó előadásában

2022.11.19

szombat

16:00

Vetítés

Különös lények – Bab Berci kalandjai, Rissz-rossz cirkusz, Kuflik

2022.11.19

szombat

17:30

Vetítés

Bálint Ágnes rajzfilmjei – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19

szombat

19:00

Vetítés

Jankovics Marcell rövidfilmjei – Küzdők, Sisyphus

2022.11.19

szombat

19:10

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – ERGO, Hunor 1., Hunor 2., Vihar, Plantanarium, Amok, Vacsora

2022.11.20

vasárnap

9:00

Gyermekprogram

Bóbita, Bóbita játszik…logikai és ügyességi játékok, kreatív foglalkozások – főszerepben Bogyó és Babóca, a Kuflik, Naszreddin hodzsa és a többiek…

2022.11.20

vasárnap

10:00

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, Naszreddin hodzsa meséi, és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.20

vasárnap

11:00

Gyermekprogram

„Kedvenc népmesehősöm” rajzverseny eredményhirdetése, díjátadás

2022.11.20

vasárnap

11:30

Vetítés

Kutyák és macskák–Cipelő cicák, Válogatás a Boxi epizódjaiból, Detti és Drót

2022.11.20

vasárnap

13:00

Gyermekprogram

Diafilmvetítés Bálint Ágnes meséiből- élőszavas mesemondó előadásában

2022.11.20

vasárnap

14:00

Vetítés

Állati kalandok – Kormos mesék sorozat, A Világlátott egérke kalandjai

2022.11.20

vasárnap

15:30

Vetítés

A kuflik és az Akármi

2022.11.20

vasárnap

18:00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – Acid, ReMake, Szimbiózis, Lidérc úr, LOVE

Helyszín neve: Bakonyjákó, Faluház Közösségi Tér

címe: 8581 Bakonyjákó, Rákóczi Ferenc utca 93.

2022.11.18.

péntek

15.00 -17.00

Kézműves foglalkozás

120 perc

Őszi dekoráció készítése és a faluház feldíszítése 1.alkalom

 

 

17.00-18.15

Filmvetítés

77 perc

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

  

18.15-19.00

Családi piknik

45 perc

Tea és kekszek közös elfogyasztása

  

19.00-19.46

Filmvetítés-felnőtt

46 perc

Magyar animációs fesztiválok válogatásai – Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

     

 

2022.11.19.

szombat

09.00-09.30

Kézműves foglalkozás

30 perc

Dekoráció folytatása

 

 

09.30-10.00

Filmvetítés

30 perc

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

  

10.00-11.15

Filmvetítés

71 perc

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból

  

11.15-12.00

Családi ebéd

45 perc

 
  

12.00-13.00

Kézműves foglalkozás

60 perc

Dekorációk folytatása

  

13.00-14.15

Fimvetítés

74 perc

János vitéz

  

14.15-15.15

Filmvetítés-felnőtt

53 perc

Új nemzedék – Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs filmjeiből

  

15.15-16.00

Kézműves foglalkozás

45 perc

Dekorációk folytatása

  

16.00-16.45

Filmvetítés

45 perc

Hajótöröttek I. (1-6.epizódig)

  

16.45-17.45

Filmvetítés

53 perc

Hajótöröttek II. (7-13. epizódig)

      

2022.11.20.

vasárnap

10.00-11.15

Filmvetítés

77 perc

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból.

Mikszáth Kálmán Művelődési Központ (2660 Balassagyarmat, Rákóczi u. 50.)

https://hu-hu.facebook.com/mkmkbgy/

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Bogyó és Babóca – 13 mese

 

2022.11.18.

péntek

11:00

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

 

2022.11.19.

szombat

13:30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022. 11.19.

szombat

14:00

Vetítés

Az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából

 

2022. 11.19.

szombat

15:00

Gyermekkoncert

A Daniel Speer Brass zenekar koncertje (ismert rajzfilmzenék)

 

2022. 11.19.

szombat

16:00

Gyermekprogram

Bűvész show gyerekeknek:  Szép Bence humorista, a Világ Legügyetlenebb Bűvésze

 

2022. 11.19.

szombat

17:00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból

 

2022. 11.19.

szombat

18:00

Gyermekprogram

Kahoot kvíz nyereményekkel

 
Balatonederics, Művelődési Ház és Könyvtár 
www.balatonederics.hu 
https://www.facebook.com/kulturhaz.hu 
     
2022.11.18.péntek10.00vetítésBogyó és Babóca 2. – 13 új mese
2022.11.18.péntek17.00vetítésHajótöröttek 1-6. rész
2022.11.18.péntek18.30vetítésVálogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021. díjnyertes filmjeiből
2022.11.19.szombat09.00vetítésErdei sportverseny, Két bors ökröcske
2022.11.19.szombat11.00vetítésVálogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB
2022.11.19.szombat14.00vetítésJankovics Marcell: János vitéz
2022.11.19.szombat16.00vetítésVálogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból
2022.11.19.szombat18.00vetítésOstromok: Szigetvár ostroma 1566, Nándorfehérvári diadal 1456
2022.11.20.vasárnap09.00vetítésBoxi, a kincs nyomában
2022.11.20.vasárnap10.30gyermekprogramkézműves foglalkozás
2022.11.20.vasárnap11.00vetítésForradalmak: 1848. március 15., Az 1956-os forradalom
2022.11.20.vasárnap14.00vetítésválogatás Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

Részletek hamarosan…

Móricz Zsigmond Művelődési Központ – 7570 Barcs, Bajcsy-Zsilinszky u. 9.

 

https://www.facebook.com/muvhazbarcs

2022.11.18.

péntek

8:00

Vetítés és eredményhirdetés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból (77 perc)

A „Kedvenc magyar rajzfilmem” című rajzpályázat eredményhirdetése

 

 

 

10:30

Vetítés

Hoppi mesék 8-15. rész (56 perc)

 

2022.11.19.

szombat

19:00

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból  – (60 perc)

 

2022.11.20.

vasárnap

10:00

Vetítés

Bogyó és Babóca – 13 új mese (egész estés,  70 perc)

 

 

 

15:00

Vetítés

Mézga család és az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából (73 perc)

 

 

 

16:45

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

 

Részletek hamarosan…

Beledi ÁMK Művelődési Ház (9343 Beled, Vásártér u. 2/1.)

https://www.bamk.hu/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064759776911

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Bogyó és Babóca 2 – 13 új mese

 

2022.11.18.

péntek

13:30

Vetítés

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból- a Kecskemétfilm jóvoltából

+ Rajzpályázat eredményhirdetés

 

2022.11.18.

péntek

15:00

Vetítés

Négyszögletű kerekerdő és a Városi legendák a Kecskemétfilm jóvoltából

+ Rajzpályázat eredményhirdetés

 

2022.11.18.

péntek

16:30

Gyerekprogram

Vetélkedő- Mennyire ismered a magyar rajzfilmeket?

 

2022.11.19.

szombat

15:30

Családi program

Kézműves foglalkozás

 

2022.11.19.

szombat

16:30

Vetítés

MTVA válogatás a Pannónia Filmstúdió aranykorából

 

2022.11.19.

szombat

18: 00

Vetítés

Jankovics Marcell: Küzdők, Sisyphus

 

2022.11.19.

szombat

18: 15

Családi program

Kvíz kérdések a vetített filmekből

 

2022.11.19.

szombat

16:30-tól

Családi program

Teakuckó

 

2022.11.19.

szombat

18:45

Vetítés

Animációs rövidfilmek a nagyvilágból I. Nemzetközi válogatás a Busho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből

 
      

Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár – 8182 Berhida, Orgona u. 2.

https://www.facebook.com/berhidaimuvelodesihaz

www.berhidakultura.hu

2022.11.18.

péntek

8.30

Vetítés

János vitéz

2022.11.18.

péntek

10.00

Gyerekprogram

Krajcárkeresés

2022.11.18.

péntek

10.15

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

Berhidai Művelődési Ház és Könyvtár – 8181 Berhida, Kossuth L. u. 18. 

https://www.facebook.com/berhidaimuvelodesihaz

www.berhidakultura.hu

2022.11.19.

szombat

9.00

Vetítés

Válogatás a Picture start, Kedd, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

2022.11.19.

szombat

10.15

Vetítés

Borka és a varázsruha 1-6. rész

2022.11.19.

szombat

11.00

Gyerekprogram

Varázsruha-készítés

Bicskei Egységes Művelődési Központ és Könyvtár – 2060 Bicske, Kossuth tér 20.

https://www.bicskemuvhaz.hu

https://www.facebook.com/petofimuvelodesikozpont

 

2022.11.18.

péntek

9.00

Vetítés

Egy komisz kislány naplója

2022.11.18.

péntek

10.00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

2022.11.18.

péntek

11.00

Vetítés

Az ember tragédiája

2022.11.19.

szombat

9.00

Vetítés

Diavetítés a Pannónia Filmstúdió munkásságából: A szállást kérő róka (4:40)

2022.11.19.

szombat

9.00

Családi program

Családi vetélkedő rajzfilmekhez kapcsolódóan (totó, keresztrejtvény)

2022.11.19.

szombat

10.00

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

Részletek hamarosan…

Ganz Söröző (1027 Budapest, Ganz utca 6.)

https://www.facebook.com/GanzSorozo

2022.11.19.

szombat

16:00

Vetítés

Küzdők és Sisyphus

2022.11.19.

szombat

17:00

Vetítés

Az ember tragédiája

2022.11.19.

szombat

20:00

Sörkóstoló

Kézműves sörök kóstolása

2022.11.20.

vasárnap

15:30

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból

2022.11.20.

vasárnap

17:30

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

2022.11.20.

vasárnap

19:00

Kvíz

Kocsmakvíz, csapatokban

K11 Művelődési és Kulturális Központ – 1075 Budapest, Király utca 11.

www.k11.hu

https://www.facebook.com/kiralyutca11

2022.11.18.

péntek

17:00

vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei – Erdei sportverseny, Két bors ökröcske

2022.11.18.

péntek

19:00

kiállítás

Lovrity Anna Kata kiállításmegnyitója

2022.11.18.

péntek

20:30

vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KGB, SALTO Film, BODDAH

2022.11.19.

szombat

10:00

gyerekprogram

Régi idők mesediafilmjei

Válogatás Bíró Ferenc diafilm szakértő gyűjteményéből.

2022.11.19.

szombat

15:00

vetítés

Családi legendárium: Borka és a varázsruha 1-6. rész

2022.11.19.

szombat

16:00

workshop

Mozgás és képzelet workshop Lovrity Anna Katalinnal és Rubi Annával

2022.11.19.

szombat

17:00

vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből: Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19.

szombat

18:30

workshop

Silye Júlia: “Az én apám egy figura…” – karaktertervezés

2022.11.19.

szombat

20:00

vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) díjnyertes filmjeiből

Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Központ

1105 Budapest, Szent László tér 7-14

 

2022.11.18.


péntek


10:00


Vetítés


Jankovics Marcell: Sisyphus, Küzdők


6 perc


2022.11.18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

péntek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vetítés

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Négyszögletű kerek erdő meséi

Vacskamati virágja

Maminti, a kicsi zöld tündér

Szörnyeteg Lajos, jaj de álmos

Tilos a bukfenc

Városi legendák

Indifferens

JJAJJ

Veronika néni

Útbaigazítás

 Ez szellemes

Nemezelés

Az emberi test

Családi örökség

Divat szafari

Hiszti

Szerelem

Mini ebek és egyebek

Legjobb munka

Kirándulás

Azok a vad fák

75 perc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2022.11.19.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



szombat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



14:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Vetítés

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Válogatás Bálint Ágnes rajzfilmjeiből:

Frakk, a macskák réme

Rézlakodalom

A sonka ízű sajt

Egy tollseprű tündöklése

Futrinka utca

Nyuszibaba

Mazsola és Tádé

Nem félek

Érik a szőlő tündöklése

Vizipók-csodapók

Légnadrág

A rák új ruhája

Csigaház ajtóval



74 perc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2022.11.19.           

 

 

 

 

 

 


szombat        

 

 

 

 

 

 


16:00          

 

 

 

 

 

 


Vetítés                      

 

 

 

 

 

 


Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből:

Horesnyi Máté: A legkisebbik rossz

Rofusz Kinga: Otthon

Darabos Éva: Pá kis panelom!

Ulrich Gábor: Dűne

B. Nagy Ervin: Cserebogarak – Papp Laci

Horváth Mária: Cigánymesék – Valaha madarak voltunk


46 perc             

 

 

 

 

 

 


2022.11.19.

szombat

16:00

Gyerekprogram

Kézműves foglalkozás a filmnéző szülők gyerekeinek, valamint diavetítés Bálint Ágnes Meséiből

90 perc

Budapesti Művelődési Központ (1119 Budapest, Etele út 55)

www.bmknet.hu

https://www.facebook.com/bmknet

2022.11.18.

péntek

13.00

Vetítés

Szigetvár ostroma 1566, Nándorfehérvári diadal 1456

2022.11.18.

péntek

14.00

Vetítés

1848. március 15., Az 1956-os forradalom

2022.11.18.

péntek

15.00

Vetítés

Cserebogarak – az Omega-Kreatív jóvoltából

2022.11.18.

péntek

16.00

Vetítés

Fehérlófia

2022.11.18.

péntek

17.30

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból 1. – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB

2022.11.18.

péntek

18.30

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból 2. – KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH

 

 

 

 

 

2022.11.19.

szombat

9.30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske

2022.11.19.

szombat

10.00

Gyerekprogram

Diavetítés Bálint Ágnes meséiből

2022.11.19.

szombat

10.30

Gyerekprogram

Mancsocska – Családi kézműves foglakozás – Megelevenedett mesehősök

2022.11.19.

szombat

11.00

Vetítés

A Cinemira fesztivál összeállítása kisgyerekeknek

2022.11.19.

szombat

11.30

Gyerekprogram

Mancsocska – Családi kézműves foglakozás – Megelevenedett mesehősök

2022.11.19.

szombat

13.00

Vetítés

Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák – a Kecskemétfilm jóvoltából

2022.11.19.

szombat

14.00

Vetítés

Átjáró Másvárosba 1-6. rész

2022.11.19.

szombat

15.00

Vetítés

Átjáró Másvárosba 7-13. rész

2022.11.19.

szombat

14.00

Vetítés

Az Anilogue fesztivál összeállítása gyerekeknek

2022.11.19.

szombat

15.00

Vetítés

A Cinemira fesztivál összeállítása tizenéveseknek

2022.11.19.

szombat

16.00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból 3. – KGB, SALTO Film, BODDAH

2022.11.19.

szombat

17.10

Vetítés

Új nemzedék a magyar animációban – összeállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

Hegyvidéki Kulturális Szalon  ( 1124 Budapest, Törpe u. 2. )

 

https://kulturalisszalon.hu/programok/orszagos-rajzfilmunnep/  

https://www.facebook.com/events/831722504711458

https://www.facebook.com/events/5376239985818536

2022.11.19.

szombat

10:00

Gyerekprogram

Diavetítés Bálint Ágnes meséiből és népmesék Jankovics Marcell munkássága alapján

2022.11.19.

szombat

16:00

Vetítés

Jankovics Marcell egész estés filmje – János vitéz 

2022.11.19.

szombat

18:00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból  – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB 

2022.11.20

vasárnap

10:00

Vetítés

Egy kupac kufli 

2022.11.20

vasárnap

11:30

Vetítés

Átjáró Másvárosba 1-6. rész

2022.11.20

vasárnap

15:00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból – Kecskemétfilm

2022.11.20.

vasárnap

16:30

Vetítés

Luther Márton élete 1-5. rész

2022.11.20.

vasárnap

18:00

Vetítés

Jankovics Marcell rövidfilmjei: Küzdők, Sisyphus

2022.11.20.

vasárnap

18:10

Vetítés

Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből  

Csokonai Művelődési és Rendezvény Ház 1153 Budapest, Eötvös utca 64-66.

https://esemenyek.csokonai15.hu/esemeny/?e=ix-orszagos-rajzfilmunnep
https://www.facebook.com/events/5618375188217926/ 
https://www.facebook.com/events/522240006181716/ 

2022.11.18.

péntek9:30

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből –  Mazsola és Tádé és Vízipók-csodapók

2022.11.18.

péntek10:00VetítésKicsiknek, nagyoknak válogatás – Dúdoló, Bogyó és Babóca

2022.11.20.

vasárnap9:00-10:00VetítésAz MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből –  Futrinka utca és Frakk, a macskák réme
Rosszcsontok, avagy Egy komisz kölyök naplója 1.-6. rész

2022.11.20.

vasárnap10:00-11:00gyerekkoncertHahó! SpecKóKoncert (Kardos-Horváth János) 

2022.11.20.

vasárnap10:00-16:00animációs workshopSzabó-Nyulász Melinda illusztrátor, grafikus animációs workshopja 

2022.11.20.

vasárnap17:30-19:30VetítésMagyar animációs fesztiválok válogatása, illetve válogatás a MOME, a METU és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatóinak filmjeiből

 

Kondor Béla Közösségi Ház (1181 Budapest, Kondor Béla sétány 8.)

https://kult18.hu/kondor/

https://www.facebook.com/kondorbela.kozossegihaz

 

2022.11.18.

péntek

10:00

vetítés rajzverseny hirdetés

János vitéz (74 perc)

  

17:00

vetítés

Válogatás a Dúdoló  a Naszreddin hodzsa  Bogyó és Babóca epizódjaiból (58 perc)

  

18:00

vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

     

2022.11.19.

szombat

15:00

vetítés és kézműves foglalkozás

Mi újság, kuflik? (77 perc)

  

16:20

vetítés és kézműves fogllakozás

Erdei sportverseny
Két bors ökröcske (39 perc)

Részletek hamarosan…

Kossuth Lajos Művelődési Ház és Könyvtár Csolnok, Hősök tere 13.

 www.csolnokimuvhaz.hu

2022.11.18.

péntek9:00vetítésAz MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19.

szombat14:00vetítésMagyar animációs fesztiválok válogatásai

2022.11.19.

szombat15:00vetítésA Kuflik és az akármi

2022.11.19.

szombat16:30vetítésKüzdők és Sisyphus

Művelődési és Sportház, Könyvtár,  2735. Dánszentmiklós, Dózsa Gy. u. 85. Kamaraterem

https://danos-muvhaz.hu 

https://www.facebook.com/muvessporthaz

2022.11.18.

péntek

9.00-19.00

Kiállítás

Grafikai kiállítás Borsányi Ádám munkáiból

2022.11.18.

péntek

9.30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja

A telhetetlen méhecske

2022.11.18.

péntek

10.00

Bábjáték

Ismerkedés a bábozás különböző technikáival

2022.11.18.

péntek

10.30

Vetítés

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból

2022.11.18.

péntek

11.30

Bábjáték

Ismerkedés a bábozás különböző technikáival

2022.11.18.

péntek

13.00

Vetítés

János vitéz

2022.11.18.

péntek

17.00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KGB, SALTO Film, BODDAH

Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár  (5624 Doboz, Hunyadi tér 1.)

https://www.facebook.com/DOKK01

2022.11.18.

péntek

9:00

vetítés

A két bors ökröcske, Erdei sportverseny

2022.11.18.

péntek

10:00

vetítés

János vitéz

2022.11.18.

péntek

10:30

vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa meséi és a Bogyó és Babóca epizódjaiból 

2022.11.18.

péntek

12:30

eredményhirdetés, kiállításmegnyitó

A “Kedvenc népmesehősöm” rajzpályázat eredményhirdetése

2022.11.18.

péntek

13:00

vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból 

Dombegyházi Közösségi Színtér és Könyvtár (5836 Dombegyház, Béke utca 4.)

https://www.facebook.com/dombegyhazikszt

2022.11.18.

péntek

8:00

Kiállítás

Bálint Ágnes élete – paravánkiállítás

 

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés óvodásoknak

Macskássy Gyula rövidfilmjei: A kiskakas gyémánt félkajcárja, A tehetetlen méhecske

 

2022.11.18.

péntek

13:30

Vetítés alsósoknak

Családi legendárium – Borka és a varázsruha (7-13. rész)

 

2022.11.19.

szombat

14:00

Gyermekprogram

Kézműves foglalkozás gyermekeknek

 

2022.11.19.

szombat

15:00

Gyermekprogram

Kedvenc Népmesehősöm rajzpályázat eredményhirdetése

 

2022.11.19.

szombat

15:30

Gyermekprogram

Diavetítés Bálint Ágnes meséiből

 

2022.11.19.

szombat

17:00

Vetítés családoknak

MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

 

2022.11.19.

szombat

18:30

Vetítés felnőtteknek

Válogatás a kortás magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB

 

EKMK Forrás Gyermek és Ifjúsági ház (3300 Eger, Bartók Béla tér 6.)

https://www.facebook.com/ekmkeger

2022.11.18.

péntek

09:00

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin Hodzsa és a bogyó és Babóca epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

 

2022.11.18.

péntek

11:30

Vetítés

Erdei Sportverseny, Két Bors ökröcske

 

2022.11.19.

péntek

16:00

Vetítés

Összeállítás az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

 

Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Központi Könyvtár 3300 Eger, Kossuth u. 16.

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Jankovics Marcell János vitéz

Miközben Kukorica Jancsi kedvesét öleli a folyóparton, az őrzésére bízott nyáj szétszéled. Jancsinak ezért bujdosnia kell, és sok nehéz kalandban, számtalan viszontagságban van része. Segít Franciaországból kiűzni a törököt, s mikor meggazdagodva hazatérhet, szép kedvesének, Iluskának csak sírhantját találja. Bánatában újra vándorlásra adja magát, s így jut el a mesék birodalmába, ahol megtalálja végre szerelmét… Petőfi Sándor remekművét Jankovics Marcell dolgozta fel. Az első magyar egész estés rajzfilmet 1973. május 1-jén mutatták be a magyar mozik.

74 perc

 

2022.11.19.

szombat

10:30

Vetítés

Kutyák és macskák

Cipelő cicák: Ki fog rendet rakni és a Zoknifa epizódok.  A Cipelő cicák pici plüss macskák. A felnőttek játéknak látják őket, de a gyerekek tudják, hogy ők még varázsolni is képesek. Főhőseink Ciró, Pepe és Lőri mindig huncutkodnak és nem tudják magukat türtőztetni az újabb és újabb csínytevések megvalósításában.                                                          Válogatás a Boxi epizódjaiból:  A kedves kis sorozat két papírból hajtogatott főszereplője Kartomi, a kisfiú és Boxi, a kutyája egy gyerekszoba íróasztalán megelevenedett papír városkában élnek, ahol újabb és újabb kalandokat élnek át különös, kartonból, dobozokból és hétköznapi tárgyakból épült világukban. A kisfiú állandóan galibát okoz, amit aztán kutyája segítségével próbál helyrehozni. A főhősök tanulságos kalandjain keresztül a gyerekek megismerhetik az együttműködés, a csapatmunka, a közös feladatmegoldás örömeit.                                            
Detti és Drót: Detti és hűséges kutyája, Drót elválaszthatatlan barátok, akik mindig fantasztikus kalandokba keverednek.                            

63 perc

 

2022.11.19.

szombat

14:00

Vetítés

 Válogatás a kortárs magyar stúdiók
munkáiból 1. – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB

Istók: Történetünk a felvilágosodás kori Magyarországon játszódik. Hany Istók mondáját meséli el,
egyensúlyozva valóság és a képzelet világa között.                                                             
Bela: Történet egy erdélyi fiúról, aki a múlt században a budapesti színházi élet jól ismert figurájává volt, majd némafilmes sztárrá vált…és Hollywood legendájává.                                                      Matches: A gyerekek fantáziája határtalan! Miközben játszanak, el is kaphatjuk a gondolataikat.                                              
Maestro: Egy énekes a színfalak mögött koncertjére készülődik inasa, egy rugós gépkar segítségével. Aztán üt az óra, és elérkezik a felismerés pillanata.                                                                 Albert: Hősünk, Albert, a felesége mobiltelefonjának csörgésére ébred. Nem kis erőfeszítésébe kerül előkerítenie a furábbnál furább tárgyakkal tele levő retikülből. Végtére sikerül a feléségéhez vinnie a telefont…aki talán nem is az, akinek látszik.
Otthon: Az OTTHON kisfiú hőse egy nap azzal szembesül, hogy a régi házból el kell költözniük, a szülei eladták, újat vásároltak. A régi otthontól való búcsú, a visszavágyódás, a fájdalmas elszakadás és a megnyugtató újra otthonra találás története.                                                                         
A kozmosz nagykövetei: A kozmosz nagykövetei a Föld első (képzeletbeli) találkozását mutatja be egy idegen civilizációval. Mindez 54 évvel ezelőtt történt, amikor az emberiség pechjére, a találkozás alanyai nem az emberek voltak.

60 perc

 

Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Gyermek-könyvtár, 3300 Eger, Bartók Béla tér 6.

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

30 perc

 

2022.11.18.  

péntek

16:30

Vetítés

Egy kupac kufli

Nem is kifli, nem is kukac. Nem is bab, de nem is kavics. Kufli. Egy kufli sok mindenre hasonlít, és semmire sem. Pattog, mint egy gumilabda, pedig nem is az. Színes, mint egy nyalóka, pedig nem ehető. Van kicsi, van nagy. Van kövér és van sovány. Jönnek-mennek, sosem tudni, honnan hova. Zödön a legzöldebb. Pofánka a legpirosabb. Titusz a legsárgább. Hilda a leglilább. Valér a legkékebb. Bélabá a legbarnább. Fityirc meg a legszürkébb, mert annak is lennie kell valakinek.

71 perc

 

Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Felnémeti  Fiókkönyvtár – Felnémet, 3300 Eger, Kovács Jakab u. 35.

2022.11.18.

péntek

11:00

Vetítés

Mi újság, kuflik?

Nem is kifli, nem is kukac. Nem is bab, de nem is kavics. Kufli. Egy kufli sok mindenre hasonlít, és semmire sem. Pattog, mint egy gumilabda, pedig nem is az. Színes, mint egy nyalóka, pedig nem ehető. Van kicsi, van nagy. Van kövér és van sovány. Jönnek-mennek, sosem tudni, honnan hova. Zödön a legzöldebb. Pofánka a legpirosabb. Titusz a legsárgább. Hilda a leglilább. Valér a legkékebb. Bélabá a legbarnább. Fityirc meg a legszürkébb, mert annak is lennie kell valakinek.

77 perc

 

 

 

 

Fegyverneki Művelődési Központ és Könyvtár (5231 Fegyvernek, Szent Erzsébet út 146.)

www.kultura-fegyvernek.hu

https://www.facebook.com/MuvelodesiHazEsKonyvtarFegyvernek

2022.11.18.

péntek

9:00

Vetítés óvodás csoportok részére

Állati kalandok: válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

14:00

Vetítés

Válogatás Bálint Ágnes rajzfilmjeiből: Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

 

2022.11.18.

péntek

15:30

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2021 díjnyertes filmjeiből

 

2022.11.19.

szombat

9:00

Vetítés

Különös lények különös történetei: Bab Berci kalandjai, Rissz-rossz cirkusz, Kuflik

 

2022.11.19.

szombat

10:30

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei: A kiskakas gyémánt félkrajcára, A telhetetlen méhecske

 

2022.11.19.

szombat

11:00

Gyermekprogram

Rajzolás, színezés, kvíz, ajándékozás, teázás-sütizés

 

Felpéci Szolgáltatóház, 9122 Felpéc, Petőfi u. 60.

www.felpecert.hu
https://www.facebook.com/Tajhaz

2022.11.19.

szombat

16:00VetítésBorka és a varázsruha 7-13. rész
2022.11.19.

szombat

17:00GyerekprogramRajzverseny-eredményhirdetés, családi társasjátékozás
2022.11.19.

szombat

18:00VetítésAz MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából
2022.11.19.

szombat

18:30VetítésNemzetközi válogatás a BuSho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből
2022.11.19.

szombat

19:00VetítésVálogatás a KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH stúdiók munkáiból 

     

Felsőtárkány Faluház, Kisterem (Felsőtárkány, Fő út 350.)

https://www.felsotarkany.hu/hu/kultura-programok/rendezvenyek/eseti/c/orszagos-rajzfilmunnep-4546

https://fb.me/e/1VmbeamzR

2022.11.18.

péntek

délután

Kiállítás

A Felsőtárkányi Óvoda és Bölcsőde óvodásainak rajzkiállítása

 

 

14:00

 

Vetítés

 

Macskássy Gyula rövidfilmjei (6+) 30 perc

(A kiskakas gyémánt félkrajcárja; A telhetetlen méhecske)

 

 

15:00

 

 

Vetítés

 

 

Új nemzedék a magyar animációban

Összeállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből (16+) 55 perc

 

 

16:30

 

Vetítés

 

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (KN) 74 perc

(Futrinka utca; Mazsola és Tádé; Frakk, a macskák réme; Vízipók-csodapók)

 

 

18:00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból (6+) 77 perc

 

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Márai Sándor Közművelődési Intézmény (2314 Halásztelek Szent László tér 1.)

https://www.facebook.com/maraisandor.kozmuvelodesiintezmeny/

 

2022.11.19.

szombat

13.00-18:00

vásár

kézműves játékok vására

 

2022.11.19.

szombat

13.00-18:00

gyerekprogram

arcfestés, csillámtetoválás, lufihajtogatás, kézműveskedés

 

2022.11.19.

szombat

14:00

gyerekprogram

PanDani világa. Játékos akadályverseny

 

2022.11.19.

szombat

13:00

vetítés

Válogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból

 

2022.11.19.

szombat

14:30

vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

 

2022.11.19.

szombat

15:30

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022.11.19.

szombat

16:30

vetítés

János vitéz

 

2022.11.19.

szombat

18:00

vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

 

Herceghalomi Községi Könyvtár (2053 Herceghalom, Gesztenyés út 15.)

Facebook:

Kulturális Egyházi Központ https://www.facebook.com/KEKHhalom/

Herceghalom, mert itt lakom https://www.facebook.com/Herceghalmi.kozosseg

Herceghalom Könyvtár https://www.facebook.com/groups/350980550384969

2022.11.18.

péntek

8:00-10:00

vetítés családoknak

Bogyó és Babóca – 13 új mese (70 perc)

 

2022.11.18.    

péntek     

10:00-11:00   

vetítés óvodáscsoportoknak

Macskássy Gyula rövidfilmjei: A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske (30 perc)

Bogyó és Babóca – 13 új mese (70 perc)

 

2022.11.18.

péntek

11:00-14:00

vetítés iskolásoknak

A Hyperion Interaktív Oktatásfejlesztő filmjei – 1848. március 15., Az 1956-os forradalom (12+)

Válogatás a Cigánymesék (3 db), a Mesék Mátyás királyról (3 db) és a Magyar népmesék epizódjaiból (3 db) (77 perc, 6+)

 

2022.11.18.

2022.11.18.

péntek

péntek

13:30-14:00

14:00-18:00

előadás

vetítés családoknak

Gyarmathy Ildikó könyvillusztrátor (Vuk, Pom-pom, Macskafogó stb.) előadása

Az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából

 

2022.11.18.   

péntek      

18:00-20:00   

vetítés felnőtteknek         

Válogatás a KGB, SALTO Film, BODDAH stúdiók munkáiból (67 perc) – ACID, ReMake, Szimbiózis, Lidérc úr, Love

 

Hevesi Kulturális Központ Művelődési Központ Tagintézmény 3360 Heves, Erkel Ferenc utca 2.

https://hevesihirportal.hu/2022/11/05/jon-a-ix-orszagos-rajzfilmunnep/

2022.11.18

péntek

13:30

Vetítés

Fehérlófia

2022.11.18

péntek

17:00

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

2022. 11.19

szombat

13:00

Gyerekprogram

Adventre hangoló családi kézműves foglalkozások

2022.11.19

szombat

14:00

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.19

szombat

15:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

2022.11.19

szombat

15:30

Koncert

Molnár Orsi-Interaktív zenés gyermekműsora

2022. 11.19

szombat

16:15

Gyerekprogram

Teázás, uzsonna, pop-corn

2022.11.19

szombat

16:30

Vetítés

Válogatás a Cipelő cicák, a Boxi és a Detti és Drót epizódjaiból

2022.11.19

szombat

17:30

Vetítés

Boxi, a kincs nyomában

I. Ráday Gedeon Közösségi Színtér (2181 Iklad, Ráday tér 2.)

https://www.facebook.com/radaygedeonkozossegiszinter/

2022.11.18.

péntek

16:00

vetítés

Bogyó és Babóca – Tündérkártyák (72 perc)

2022.11.18.

péntek

17:30

gyerekprogram

kézműveskedés, kvíz (ajándék), teázás, arcfestés

2022.11.19.

szombat

13:00

vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

2022.11.19.

szombat

14:30

gyerekprogram

Kakaózás, teázás, sütizés

2022.11.19.

szombat

15:30

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

2022.11.19.

szombat

16:00

gyerekprogram

kvíz (ajándék), színezés, a Rajzpályázat rajzai kiállításának megtekintése

2022.11.20.

vasárnap

14:00

vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból  – (60 perc)

2022.11.20.

vasárnap

15:15

gyerekprogram

kakaózás, teázás, sütizés, arcfestés

2022.11.20.

vasárnap

16:30

diavetítés

Frakk és lusta macskák, utána Mazsola és Tádé

2022.11.20.

vasárnap

17:00

gyerekprogram

kvíz (ajándék), színezés

Bartók Béla Művelődési Ház (7095 Iregszemcse Bartók u. 1.)

https://www.facebook.com/iregmuvhaz/

2022.11.18.

péntek

egész nap

Kiállítás

„Kedvenc (nép)mesehősöm” címmel gyermekrajzok kiállítása / művelődési ház utcafronti ablakok

  

10:00

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei: Erdei sportverseny, Két bors ökröcske / Színházterem

  

18:00                

Bábjáték (belépős)    

Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék / Színházterem

Az előadás után: a Móra Kiadó Könyvvására

2022.11.19.

szombat

14:00

 

Megnyitó és Rajzverseny díjátadó

Kézműves kísérő programok / Előtér


  

14:30-19:00

Diavetítés

Diafilmek folyamatos vetítése Bálint Ágnes és Jankovics Marcell munkáiból / Kamaraterem

  

15:00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból / Klubterem

  

16:30

Kvíz

Mesekvíz Anitával / Klubterem

  

17:00

Vetítés

Jankovics Marcell: Ének a csodaszarvasról / Színházterem

  

19:00                

Vetítés                  

Kortárs rajzfilmek a KIFLI-vel (a MOME: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjei) / Klubterem

  

20:00

Kvíz

KIFLI mozikvíz

       

A vetítésekre a belépés DÍJTALAN!

Kicsiket és nagyokat egyaránt várunk sok-sok szeretettel, pattogatott kukoricával, gumibogyó szörppel és cserépkályhás meleggel!!!

Ölelés: A SZERVEZŐK

Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtár Jászfényszaru, 5126 Jászfényszaru, Szent István út 1.

Művelődési ház Jászfényszaru

2022.11.18.

péntek

8:00-20:00

hagyományőrző vásár

HAGYOMÁNYŐRZŐ ERZSÉBET NAPI KÉZMŰVES KIÁLLÍTÁS, VÁSÁR

 

2022.11.18.

péntek

9:00-11:00

vetítés, gyerekprogram, hagyományőrző vásár

Válogatás a Cipelő cicák, a Boxi és a Detti és Drót epizódjaiból

 

 

 

9:00

 

Mézes Reggeli a Jászfényszarui Napfény Óvodában

 

 

 

10.00-17.00

játszóház

Nemzeti Művelődési Intézet Játszóháza a művelődési ház nagytermében

 

 

 

11:00-12:00

beszélgetés

A nemzet őre – beszélgetés Tollas Tiborról Csikász Gábornéval a Bán-völgye Népfőiskola Tagozat elnökével. Vendégek a nagybarcai Kecskési Tollas Tibor Emlékére Alapítvány Kuratórium képviselete és Borostyán Kórus tagjai. Helyszíne a művelődési ház nagyterem galéria

 

 

 

12:00

 

Bedekovich Emlékév 2023 meghirdetése

 

2022.11.18.

péntek

13:00-15:00

vetítés

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból
Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

15:00-18: 00

vetítés

Macskássy Gyula: Erdei sportverseny, Két bors ökröcske
A kuflik és az Akármi
Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa meséi és a Bogyó és Babóca epizódjaiból
Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból
Válogatás a Cipelő cicák, a Boxi és a Detti és Drót epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

18:00-20:00

vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből
Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből
Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH
Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB
Ostromok – Szigetvár ostroma és a Nándorfehérvári diadal
Forradalmak – 1848-as szabadségharc: Isaszegi csata és az 1956-os forradalom

 

2022.11.19.

szombat

8:00-24:00

bál

Horgászbál

 

2022.11.19.

szombat

8:00-20:00

vetítés

Gyermek animációs filmek, az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából

 

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Elemy Sándor Művelődési Ház, 7975 Kétújfalu Zrínyi utca 30.

www.ketujfalu.hu

2022.11.18.

péntek

15:30

Családi program

Teadélután és pogácsa parti

2022.11.18.

péntek

15:45

Diavetítés

Jankovics Marcell – Az égig érő paszuly (5:53) diafilmvetítés

2022.11.18.

péntek

16:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

2022.11.18.

péntek

17:30

Vetítés

Válogatás a KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH stúdiók munkáiból (62 perc)

2022.11.19.

szombat

14:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

2022.11.19.

szombat

14:30

Családi program

Rétes kóstolás

2022.11.19.

szombat

14:45

Vetítés

Bogyó és Babóca – Tündérkártyák (72 perc)

Kismarosi Könyvtár (2623 Kismaros, Kossuth Lajos út 5.)

https://www.facebook.com/kismaroskonyvtar

2022.11.18

péntek

17 óra

Vetítés

Küzdők és Sisyphus

 

2011.11.18

péntek

17:30

Vetítés

János vitéz

 

2011.11.18

péntek

19:00

Vetítés

Válogatás a KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH stúdiók munkáiból

 

2011.11.19

szombat

15:00

Vetítés

A Kuflik és az Akármi

 

2011.11.19.

szombat

16:15

Gyerekprogram

Kézműves foglalkozás

 

2011.11.19.

szombat

16:30

Gyerekprogram

Diavetítés

 

2011.11.19.

szombat

17:00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, Mesék Mátyás királyról, Magyar népmesék epizódjaiból

 

2011.11.19.

szombat

18:30

Vetítés

Válogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból

 

Vigadó Kulturális Központ – Vigadó Mozi (5310 Kisújszállás, Szabadság tér 7.)

https://www.facebook.com/vigadomozi

https://www.facebook.com/vigadokisuj

https://vigadokisuj.hu/

2022.11.19.

szombat

9:30

Gyerekprogram

„Kedvenc népmesehősöm” rajzverseny eredményhirdetése, díjátadás, kiállításmegnyitó

2022.11.19.

szombat

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19.

szombat

14:30

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei – A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske

2022.11.19.

szombat

15:00

Vetítés

Bogyó és Babóca – Játszótársak

2022.11.19.

szombat

17:00

Vetítés

Magyar animációs fesztiválok válogatásai – Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

 

 

Művelődési Ház Környe, Alkotmány u. 1.

facebook oldal

2022.11.20

vasárnap

10.00 – 17.00

családi program

Advent-elő – családi program: környei és környékbeli kézművesek, őstermelők adventi vására kísérő programként egész nap kézműveskedés gyerekeknek (karácsonyi díszek, ajándékok), Vöröskeresztes jótékonysági süteményvásár

 

2022.11.20

vasárnap

10.15

vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

 

2022.11.20

vasárnap

11.50

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

 

2022.11.20

vasárnap

15.00

vetítés

Bogyó és Babóca – Tündérkártyák (egész estés, 72 perc)

 

Részletek hamarosan…

Községi Művelődési Ház (3909 Mád, Rákóczi utca 26.)

https://www.facebook.com/madi.muvelodesi.haz

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Hoppi mesék 1-7. rész

 

2022.11.18.

péntek

11:00

Gyerekprogram

Kakaózás, rajzverseny hirdetése (Rajzold le kedvenc mesehősödet!)

 

2022.11.18.

péntek

13:30

Vetítés

Cserebogarak

 

2022.11.18.

péntek

14:15

Gyerekprogram

Kvíz a Cserebogarak film alapján, popcornozás

 

2022.11.18.

péntek

14:45

Vetítés

Küzdők és Sisyphus

 

2022.11.18

péntek

15:00

Vetítés

János vitéz

 

2022.11.18

péntek

17:00

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) díjnyertes filmjeiből

 

MagHáz Centrum Nonprofit Kft  (2234 Maglód, Fő u 4-6)     
https://www.mag-haz.hu/   
https://www.facebook.com/maglodimuvelodeshaza
     
2022.09.18Péntek8:30VetítésHoppi mesék 8-15. rész (56 perc)
2022.09.18Péntek9:30VetítésErdei sportverseny, Két bors ökröcske (39 perc)
2022.09.18Péntek11:00VetítésAz MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából (73 perc)
2022.09.18Péntek16:00VetítésMagyar animációs fesztiválok válogatásai – Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (46 perc)
     
Szeberényi Lajos Városi Könyvtár (2234 Maglód, Fő u 4-6)  
https://www.mag-haz.hu/ 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100047580045774   
     
2022.09.18Péntek15:00GyerekprogramDiavetítés: Bálint Ágnes Mesék: Frakk és a lusta macskák, Mazsola és Tádé.  Jankovics Marcell: A kicsi dió

Művelődési Ház 7342 Mágocs, Szabadság utca 19.

https://www.facebook.com/magocsi.haz

2022.11.18.

péntek

10:00

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

2022.11.18.

péntek

11:00

vetítés

Egy komisz kölyök naplója 1-6. rész (42 perc)

2022.11.18.

péntek

17:00

vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból – (60 perc)

2022.11.19.

szombat

10:00

vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

2022.11.19.

szombat

14:00

vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból (77 perc)

Hársfadombi Német Nemzetiségi és Nyelvoktató Általános Iskola (Mány, Szent István u. 4, 2065)

2022.11.18.

péntek

8:00

Vetítés

János vitéz

2022.11.18.

péntek

9:45

Vetítés

Forradalmak

2022.11.18.

péntek

12:30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

2022.11.18.

péntek

13:00

Vetítés

Borka és a varázsruha 1-6. rész

2022.11.18.

péntek

13:50

Vetítés

Átjáró Másvárosba

 

Polgármesteri Hivatal – Házasságkötő terem (Mány, Rákóczi Ferenc u. 67, 2065)

 

2022.11.18.

péntek

19:00

Vetítés

Új nemzedék – Összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből

Marcali Művelődési és Szabadidő Központ Nonprofit Kft (8700 Marcali, Múzeum köz 2.)

www.marcaliprogramok.hu

https://www.facebook.com/kulturaliskorzo

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Cinemira Fesztivál rajzfilmek ovisoknak (3+)

2022.11.18.

péntek

11:00

Vetítés

Macskássy Gyula: Erdei sportverseny és Két bors ökröcske (KN)

2022.11.18.

péntek

13:00

Vetítés

Hajótöröttek c. sorozat iskolásoknak (6+)

2022.11.18

péntek

14:00

Vetítés

Egy komisz kölyök naplója c. sorozat iskolásoknak (6+)

2022.11.19.

szombat

15:00

Program

“Kedvenc népmesehősöm” rajzpályázat díjkiosztó

2022.11.19.

szombat

15:15

Vetítés

Diavetítés Bálint Ágnes meséiből a Marcali Berzsenyi Városi Könyvtár közreműködésével

2022.11.19.

szombat

15:30

Program

Óriás népmese rajz készítés

2022.11.19.

szombat

16:00

Vetítés

Jankovics Marcell: Fehérlófia (12+)

2022.11.19.

szombat

18:00

Vetítés

Kortárs magyar stúdiók válogatása animációs filmekből – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB (16+)

Orlai Petrics Soma Könyvtár, Muzeális Gyűjtemény és Művelődési Központ

(5650 Mezőberény, Fő út 6.)

https://www.facebook.com/orlaihaz

http://opskk.mezobereny.hu/

 

2022.11.18.

péntek

8.30

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

 

2022.11.18.

péntek

10.00

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról és a Magyar népmesék epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

11.45

Vetítés

Macskássy Gyula rövid filmjei: A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske

 

2022.11.18.

péntek

16.00

Kísérő program

Bababörze – baba-és gyermekruhák vására

 

2022.11.18.

péntek

18.00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH

 

Németh László Községi Könyvtár (7017 Mezőszilas, Németh László u. 14.)

https://www.facebook.com/groups/1389662658099186

2022.11.18.péntek14:00

Vetítés

Az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából (73 perc)
2022.11.18.péntek15:15

Gyerekprogram

Rajzverseny díjkiosztó
2022.11.18.

péntek

15:20VetítésErdei sportverseny és Két bors ökröcske (39 perc)
2022.11.18.

péntek

16:00VetítésVálogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból (75 perc)
2022.11.18.

péntek

17:15VetítésVálogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

 

Miskolc Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermek

3525 Miskolc, Rákóczi utca 5.

 

http://www.muhamiskolc.hu/

https://www.facebook.com/uraniabekeartmozi.miskolc/  

2022.11.19.

szombat

15:30

Vetítés

Jankovics Marcell: Ének a csodaszarvasról (88 perc)

2022.11.19.

szombat

16:30

Vetítés

Bogyó és Babóca  – 13 mese (70 perc)

2022.11.19.

szombat

17:15

Vetítés

Macskássy Gyula rajzfilmjei: Erdei sportverseny és Két bors ökröcske (39 perc)

2022.11.19.

szombat

18:00

Vetítés

Válogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból (75 perc)

2022.11.20.

vasárnap

16:30

Vetítés

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból (71 perc)

2022.11.20.

vasárnap

18:00

Vetítés

Válogatás a Cipelő cicák, a Boxi és a Detti és Drót epizódjaiból (63 perc)

2022.11.20.

vasárnap

15:30

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart és KGB stúdiók animációs rövidfilmjeiből (60 perc)

2022.11.20.

vasárnap

16:45

Vetítés

Válogatás a KEDD, KGB, Mimicry Motions és BODDAH stúdiók animációs rövidfilmjeiből (62 perc)

 

 

Mocsai Művelődési Ház – 2911 Mocsa, Hősök tere 2.

https://www.facebook.com/Mocsakozseg

2022. 11. 18.

Péntek

8:00

Vetítés

Egy komisz kölyök naplója 1-6. rész

 

2022. 11. 18.

Péntek

9:00

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

 

2022. 11. 18.

Péntek

10:45

Vetítés

Ostromok

 

2022. 11. 18.

Péntek

11:40

Vetítés

Forradalmak

 

2022. 11. 18.

Szombat

9:30

Gyerekprogram

Kakaózás

 

2022. 11. 19.

Szombat

10:00

Vetítés

Erdei sportverseny és Két bors ökröcske

 

2022. 11. 19.

Szombat

14:30

Gyerekprogram

Kakaózás

 

2022. 11. 19.

Szombat

15:00

Vetítés

Bogyó és Babóca – 13 új mese

 

2022. 11. 19.

Szombat

16:30

Gyerekprogram

Pop-cornozás

 

2022. 11. 19.

Szombat

17:00

Vetítés

Fehérlófia

 

2022. 11. 19.

Vasárnap

9:00

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

 

2022. 11. 19.

Vasárnap

10:00

Vetítés

Nemzetközi válogatás a Busho Filmfesztivál animációs rövidfilmjeiből

 

Vigadó Kulturális és Civil Központ (2200 Monor, Kossuth Lajos u.65-67.)

https://www.facebook.com/VigadoKulturalisCivilKozpont

 

 

2022.11.18.

péntek

10.00

MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából – Mézga Aladár különös kalandjai, A nagy ho-ho-horgász, Kérem a következőt!

2022.11.19.

szombat

10.30

Bogyó és Babóca 2. – 13 új mese   

2022.11.19.

szombat

18.00

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB –  Istók, Bela, Matches (angol, magyar felirattal), Maestro, Albert, Otthon, A kozmosz nagykövete

2022.11.19.

szombat

19.30

Macskássy Gyula rövidfilmjei – A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske                   

Fehér Ló Közösségi Ház – 9200 Mosonmagyaróvár, Szent István király u. 140.

 

https://www.facebook.com/FeherLo

2022.11.18.

 

 

péntek

 

 

10:00

 

 

Ovimozi

 

 

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – 74 perc

Futrinka utca (Nyuszibaba,), Mazsola és Tádé (Nem félek, Érik a szőlő), Frakk, a macskák réme (Rézlakodalom, A sonka ízű sajt, Egy tollseprű tündöklése), Vízipók-csodapók (Légnadrág, A rák új ruhája, Csigaház ajtóval)

 
  

20:00

 

Cult film club

 

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból 1. Picture Start, KEDD, Ionart, KGB – 60 perc

Istók, Béla, Matches (angol, magyar felirattal), Maestro, Albert, Otthon, A kozmosz nagykövete

 

2022.11.19.

szombat

16:00

Koncert

Varga Veronika gyerekdalokat énekel és gitáron játszik

 
   

Vetítés gyerekeknek

Bogyó és Babóca: Tündérkártyák – 74 perc

 

2022.11.20.

vasárnap

16:00

Családi program

Családi nap kézműveskedéssel, játékkal, közben diavetítés Bálint Ágnes meséiből

 
  

17:00       

 

Vetítés gyerekeknek          

 

Borka és a varázsruha 7-13. rész – 52 perc

Mari az új barát, Borka bárányhimlős, Az elfelejtett születésnap, A balettelőadás, Az eltört nyaklánc, Borka fél a víztől, Az ígéret szép szó

 

2022.11.20.

 

vasárnap

 

18:00

 

Vetítés gyerekeknek

 

Macskássy Gyula rövidfilmjei – 39 perc

Erdei sportverseny, két bors ökröcske

 
 
 

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Művelődési Ház és Könyvtár Őrbottyán (2162 Őrbottyán Rákóczi F. u. 48.)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100068068795045

 

2022.11.18.

péntek

8:00

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjel – Erdei sportverseny, Két bors ökröcske

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.18.

péntek

11:30

Vetítés

Válogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból – a Kecskemétfilm jóvoltából

2022.11.18.

péntek

13:00

Vetítés

Ünnepek a világ körül – Hoppi mesék 8.-15. rész The Hoppies jóvlotából

2022.11.18.

péntek

14:15

Vetítés

Borka és a varázsruha 7-13. rész

2022.11.18.

péntek

15:15

Gyerekprogram

Kakaózós játszóház

2022.11.18.

péntek

19:00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, lonart, KGB

2022.11.19.

szombat

16:00

Vetítés

Kicsiknek, nagyon – válogatás a Dúdoló a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.19.

szombat

17:00

Gyerekprogram

Családi kézműveskedés

2022.11.19.

szombat

18:00

Felnőttprogram

Kreatív foglalkozás felnőtteknek

2022.11.19.

szombat

19:00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KGB, SALTO Film, BODDAH

Részletek hamarosan…

Teleki László Városi Könyvtár és Művelődési Központ (3060 Pásztó, Deák Ferenc út 14.)

www.vkmkpaszto.hu

www.facebook.com/telekilaszlovarosikonyvtaresmuvelodesikozpont

 

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

2022.11.18.

péntek

11:30

Gyerekprogram

Kézműveskedés

2022.11.18.

péntek

13:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

2022.11.18.

2022.11.18.

péntek

péntek

13:30

16:00

Gyerekprogram

Vetítés

Bábelőadás, kézműveskedés

Bogyó és Babóca – 13 új mese (70 perc)

2022.11.18.

péntek

17:15

Gyerekprogram

Kézműveskedés

2022.11.19.

szombat

10:00

Vetítés

Magyar animációs fesztiválok válogatásai – Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) (46 perc)

2022.11.19.

szombat

11:00

Gyerekprogram

Papírszínház foglalkozás és kézműveskedés

Lázár Ervin Városi Könyvtár és Szemere Pál Művelődési Ház

(2119 Pécel, Isaszegi út 3.)

www.pecelkonyvtar.hu

https://www.facebook.com/pecelimuvhaz

 

2022.11.18.

Péntek

16:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske (30 perc)

2022.11.18.

Péntek

17:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből (74 perc)

2022.11.19.

Szombat

16:00

Vetítés

Bogyó és Babóca -13 mese (70 perc)

2022.11.19.

Szombat

18:00

Vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből (46 perc)

 

 

 

 

 

Kísérőprogram: Kvíz kitöltése

 

Pécsi Kulturális Központ Melinda Közösségi Ház; 7632 Pécs, Melinda Park 1/1.

https://www.facebook.com/pkkmelindakh

2022.11.19.

szombat

10:00

köszöntő

Pavlovics Attila ig.; Fürj Csaba önk-i képviselő

 

 

 

10:10

kisgyerek program

Kerekítő csoport bemutatkozása

 

 

 

11:00

vetítés

Borka és a varázsruha 1-3. rész

 

 

 

11:30

gyerek program

Átmozgató – gyerek torna

 

 

 

12:00

vetítés

Borka és a varázsruha 4-6. rész

 

 

 

12:30

szendvics ebéd

Fürj Csaba önk-i képviselő támogatásával

 

 

 

13:00

felnőtt program

Gyógytorna csoport bemutatója

 

 

 

13:15

vetítés

Erdei sportverseny – Macskássy Gyula

 

 

 

13:45

felnőtt program

Senior örömtánc bemutatkozása

 

 

 

14:00

vetítés

Két bors ökröcske – Macskássy Gyula

 

 

 

14:30

családi program

Pécsi Origami Kör foglalkoztatója

 

 

 

15:00

vetítés

Mézga Aladár: Vaira; A nagy ho-ho-horgász 2 epizód

 

 

 

15:30

családi program

HaTha JÓGA foglalkozás

 

 

 

16:00

vetítés

A nagy ho-ho-horgász 1 epizód; Kérem a következőt 2 epizód

 

 

 

16:30

családi program

Együtt a gyerekekkel Szabadidő egyesület karate bemutatója

 

 

 

17:00

vetítés

Összeállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet animációs filmjeiből

 

 

 

17:30

felnőtt program

TáncosNők bemutató

 

 

 

17:45

vetítés

Összeállítás a Budapesti Metropolitan Egyetem animációs tanszékének vizsga- és diplomafilmjeiből

 

Kiskopár Bisztró 2081 Piliscsaba, Munkácsy utca 1.

https://fb.me/e/5b44QOPCb

2022.11.18

péntek

19:00

Vetítés

Válogatás a KEDD, KGB, Mimicry Motions, BODDAH stúdiók munkáiból

2022.11.18

péntek

20:30

Vetítés

Válogatás a KGB, SALTO Film, BODDAH stúdiók munkáiból

2022.11.19

szombat

10:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

2022.11.19

szombat

10:35

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.19

szombat

11:35

Vetítés

Az égig érő paszuly (diafilmvetítés)

2022.11.19

szombat

12:00

Vetítés

Borka és a varázsruha 7-13. rész

2022.11.19

szombat

12:00-19:00

Vásár

Pilisi Kézművesek Közössége Egyesület kézműves vására

2022.11.19

szombat

12:40

Gyerekprogram

Könyvjelzőkészítés a délelőtti mesékből

2022.11.19

szombat

14:00

Vetítés

Válogatás a Négyszögletű kerek erdő és Városi legendák epizódjaiból

2022.11.19

szombat

16:00

Vetítés

Átjáró másvárosba

2022.11.19

szombat

17:00

Vetítés

Forradalmak

2022.11.19

szombat

18:00

Gyerekprogram

Kvíz a Forradalmak animációs film alapján

2022.11.19

szombat

19:00

Vetítés

János vitéz

Pilisjászfalui Dózsa György Általános Iskola (2080 Pilisjászfalu, Bécsi út 33.)

http://dozsasuli.hu

https://www.facebook.com/dozsasuli /

2022.11.18.

péntek

16.30

Gyerekprogram

Diavetítés Frakk és a lusta macskák – mesélő Baris-Gulyás Gréti

 

2022.11.18.

 

 

 

péntek

 

 

 

16.50

 

 

 

Vetítés

 

 

 

Az MTVA válogatása a Pannónia Filmstúdió aranykorából:

      Mézga Aladár különös kalandjai

      A nagy ho-ho-horgász

      Kérem a következőt!

 

2022.11.18.

péntek

16.30-18.30

Gyerekprogram

Családi kézműveskedés

 

Pomázi Művelődési Ház és Könyvtár

2013 Pomáz Huszár utca 3.

www.pmhkpomaz.hu

www.facebook.com/pomazimuvelodesihazeskonyvtar

2022.11.19.

szombat

9:00

vetítés

A kuflik és az Akármi

 

2022.11.19.

szombat

9:30

zenés foglalkozás

Suttogó foglalkozás

 

2022.11.19.

szombat

10:30

vetítés

Magyar animációs fesztiválok válogatásai – a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjnyertes filmjei

 

2022.11.19.

szombat

10:30

koncert

Násfa népzenei családi koncertje

 

2022.11.19.

szombat

11:15

vetítés

MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből

 

2022.11.19.

szombat

12:30

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022.11.19.

szombat

13:00

eredményhirdetés

Rajzverseny díjátadó

 

2022.11.19.

szombat

9:30 – 12:30

diavetítés

Diavetítés, meseolvasás

 

2022.11.19.

szombat

9:00 – 13:00

kísérőprogramok

gyerekkönyvvásár, arcfestés, amigurumi kiállítás, 3d nyomtatás

 

Rácalmási Művelődési Ház és Könyvtár
2459 Rácalmás, Szigetfő utca 31.

2022.11.18.

péntek

09:30

Vetítés

Kicsiknek, nagyon – válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.18.

péntek

10:30

Vetítés

Kicsiknek, nagyon – válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból

2022.11.18.

péntek

15:00

Gyerekprogram

Kézműveskedés, meseolvasás, diavetítés az olvasóklub tagjaival

2022.11.18.

péntek

16:00

Program

Magyar rajzfilmek ihlette társasjátékok a társasjáték klubbal

2022.11.18.

péntek

16:00

Program

Fess rajzfilmfigurákat a Rácalmási festők baráti klubjával

2022.11.18.

péntek

16:00

Vetítés

Jankovics Marcell rövidfilmjei: Küzdők, Sisyphus
Jankovics Marcell életének, és munkásságának bemutatása

2022.11.18.

péntek

16:30

Vetítés

Jankovics Marcell egész estés filmjei: János vitéz

2022.11.18.

péntek

18:00

Vetítés

Válogatás a kortárs magyar stúdiók munkáiból – KGB, SALTO Film, BODDAH

REMEK – József Attila Művelődési Ház, Salgótarján, Fő tér 5.

https://www.facebook.com/siti.ifjusagiiroda

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Bogyó és Babóca

2022.11.18.

péntek

11:10

Gyerekprogram

Mesetotó, foglalkoztató játékos feladatok óvodásoknak

2022.11.18.

péntek

14:00

Vetítés

Jankovics Marcell – János vitéz

2022.11.18.

péntek

15:15

Kísérő felnőtt program

Kézműveskedés, beszélgetés

2022.11.19.

szombat

9:30

Vetítés

Válogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról és a Magyar népmesék epizódjaiból

2022.11.19.

szombat

10:50

Gyerekprogram

Magyar népmesék acitivity

2022.11.19.

szombat

11:00

Vetítés

Hoppi mesék 8-15. rész

2022.11.19.

szombat

12:00

Gyerekprogram

Mesetotó, mesedalok felismerése, színezés

2022.11.20.

vasárnap

9:30

Vetítés

Egy év Hoppifalván

2022.11.20.

vasárnap

10:35

Gyerekprogram

Kézműveskedés, mesetotó

2022.11.20.

vasárnap

11:00

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei: Kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske

2022.11.20.

vasárnap

11:45

Gyerekprogram

Activity, rajzolás

Liszt Központ, Munkácsy terem (9400 Sopron, Liszt Ferenc u. 1.)

www.prokultura.hu 

https://www.facebook.com/prokultura

https://www.facebook.com/Tunderfesztival

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

János vitéz c. film vetítése

2022.11.18.

péntek

15:00

Gyerekprogram

Diafilmvetítés

2022.11.19.

szombat

10:00

Gyerekprogram

Tik-tak úr és barátai – Gyerekeknek szóló vezetés az órakiállításban

2022.11.19.

szombat

15:00

Előadás

A Luther sorozatról evangélikus szemmel

2022.11.19.

szombat

15:30

Vetítés

Luther Márton élete 1-5.

2022.11.19.

szombat

17:00

Vetítés

Luther Márton élete 6-10.

2022.11.20.

vasárnap

10:00

Vetítés

Egy év Hoppifalván

2022.11.20.

vasárnap

11:00

Gyerekprogram

Naptárkészítés, színezés, órajáték

2022.11.20.

vasárnap

15:00

Koncert

Filmzenék a zeneiskola növendékeinek előadásában

2022.11.20.

vasárnap

15:30

Vetítés

Új nemzedék a magyar animációban – összeállítás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs tanszékének filmjeiből

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Heller Ödön Művelődési Ház (6753 Szeged, Budai Nagy Antal utca 20-22.)

https://hellerodonmh.hu/

 

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből

 

2022.11.18.

péntek

11:00

Gyerekprogram

A Somogyi-könyvtár Tápai Fiókkönyvtárának foglalkozása a rajzfilmhez kapcsolódóan

 

2022.11.19.

szombat

17:00

Gyerekprogram

Ötórai teázás

 

2022.11.19.

szombat

18:00

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

 

2022.11.20.

vasárnap

10:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022.11.20.

vasárnap

11:00

Vetítés

Egy kupac kufli

 

2022.11.20.

vasárnap

10:00-12:00

Gyerekprogram

Családi kézműveskedés

 

Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár (Székesfehérvár, Sóstó ltp.1.)

https://www.facebook.com/ggmuvhaz

2022.11.18.

péntek

17:00-18:15

Vetítés 

Bálint Ágnes rajzfilmjei – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók KORHATÁR NÉLKÜLI

2022.11.19.

szombat

10:30-11:00

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei – A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske KORHATÁR NÉLKÜLI

2022.11.19.

szombat

11:00-12:30

Családi program

Kézműves foglalkozások, mesés homokkép készítése

2022.11.19.

szombat

14:30-15:30

Vetítés

Válogatás kortárs magyar stúdiók munkáiból – Picture Start, KEDD, Ionart, KGB 16 ÉV FELETT ÉS FELNŐTTEKNEK

2022.11.19.

szombat

16:00-17:00

Vetítés

Válogatás a Dúdoló, a Naszreddin hodzsa és a Bogyó és Babóca epizódjaiból KORHATÁR NÉLKÜLI

2022.11.19.

szombat

10:30-17:00

Kiállítás

A Tapintható Univerzum kiállítás tekinthető meg az intézményben

Szigetmonostor Faluház, 2015 Szigetmonostor, Árpád utca 15.

https://www.facebook.com/szigetmonostor.faluhaz

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

Válogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból

 

2022.11.18.

péntek

16:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből

 

2022.11.18.

péntek

17.30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

Művelődési ház, 9312 Szilsárkány, Fő u. 68.

https://www.facebook.com/szilsarkany.onkormanyzat

2022.11.19.

szombat

09:00

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19.

szombat

10:15

Macskássy Gyula rövidfilmjei (A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A tehetetlen méhecske)

2022.11.19.

szombat

09:00-16:00

Színezés, palacsintázás, teadélután

2022.11.19.

szombat

11:00

Egy év Hoppifalván

2022.11.19.

szombat

13:00

Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

Részletek hamarosan…

Zichy Mihály Művelődési Központ Tab

8660, Tab Kossuth Lajos utca 86.

 

https://tabmuvkozpont.hu/oldalujitas/

https://www.facebook.com/MuvhazTab

https://www.instagram.com/muvelodesikozponttab

 

2022.11.18.

péntek

17.00-17.30

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022.11.18.

péntek

17.30-18.30

Vetítés

Válogatás a Picture Start, Kedd, lonart, KGB stúdiók munkáiból

 

2022.11.19.

szombat

10.00-13.00

Családi programok

Játékkuckónkban társasjátékok, előcsarnokunkban pingong-, csocsó verseny az egész családnak

 

2022.11.19.

szombat

10.00-11.15

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből

 

2022.11.19.

szombat

11.30-11.40

Diafilmvetítés

Eb, aki a kanalát meg nem eszi

 

2022.11.19.

szombat

11.45-11.55

Diafilmvetítés

A telhetetlen méhecske

 

2022.11.19.

szombat

12.00-12.10

Diafilmvetítés

A szállást kérő róka

 

2022.11.19.

szombat

12.15-12.25

Diafilmvetítés

Szélike és János királyfi

 

2022.11.19.

szombat

12.30-12.40

Diafilmvetítés

Az égig érő paszuly

 

2022.11.19.

szombat

12.45-12.55

Diafilmvetítés

A két bors ökröcske

 

2022.11.20.

vasárnap

10.00-13.00

Családi programok

Játékkuckónkban társasjátékok, előcsarnokunkban pingong-, csocsó verseny az egész családnak

 

2022.11.20.

vasárnap

10.00-11.15

Vetítés

Egy kupac kufli

 

2022.11.20.

vasárnap

11.30-11.40

Diafilmvetítés

Eb, aki a kanalát meg nem eszi

 

2022.11.20.

vasárnap

11.45-11.55

Diafilmvetítés

A telhetetlen méhecske

 

2022.11.20.

vasárnap

12.00-12.10

Diafilmvetítés

A szállást kérő róka

 

2022.11.20.

vasárnap

12.15-12.25

Diafilmvetítés

Szélike és János királyfi

 

2022.11.20.

vasárnap

12.30-12.40

Diafilmvetítés

Az égig érő paszuly

 

2022.11.20.

vasárnap

12.45-12.55

Diafilmvetítés

A két bors ökröcske

 

Tarnaszentmária Könyvtár, Információs és Közösségi Színtér

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070090461489

2022.11.18.

péntek

17:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A telhetetlen méhecske.

 

 

 

Gyerekprogram

Habos kakaó, popcorn

2022.11.19.

szombat

10:00

Vetítés

Válogatás Mézga Aladár különös kalandjai, A nagy ho-ho-ho horgász és a Kérem a következőt! epizódjaiból

 

 

11:00

Gyerekprogram

Mesekeksz készítése közösen, csillámtetoválás

 

 

14:00

Vetítés

Válogatás a Bab Berci kalandjai, a Rissz-rossz cirkusz és a Kuflik epizódjaiból

 

 

16:30

Vetítés

Felnőtt animációk kortárs magyar stúdiók munkáiból (Acid,ReMake,Szimbiózis,Lidérc úr,LOVE)

2022.11.20.

vasárnap

10:00

Vetítés

Válogatás Dúdoló, Naszreddin hodzsa meséi és Bogyó és Babóca epizódjaiból

 

 

11:00

Családi program

Családi kézműveskedés, közös játék

 

 

12:00

Családi program

Rajzpályázat eredményhirdetés, ajándékok átadása

Részletek hamarosan…

Részletek hamarosan…

Hamvas Béla Városi Könyvtár (3580 Tiszaújváros, Széchenyi út 37.)

 

http://www.dkk.tiszaujvaros.hu/index.php/hidden-kezdolap-vkonyvtar/2684-ix-orszagos-rajzfilmunnep-gyerekeknek-2022-november-19

 

https://hu-hu.facebook.com/hamvasbelakonyvtar/

 

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés (előadóterem)

Borka és a varázsruha 7-13. rész

2022.11.18.

péntek

11:00

Gyerekprogram

Kifestőzés

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés                    (gyermekkönyvtár)

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

2022.11.18.

péntek

10:30

Gyerekprogram

Interaktív gyermekfoglalkozás, kézműveskedés

2022.11.18.

péntek

17:30

Vetítés

Válogatás a Picture Start, KEDD, Ionart, KGB stúdiók munkáiból

2022.11.19.

szombat

10:00

Vetítés

Az MTVA válogatása Bálint Ágnes rajzfilmjeiből – Futrinka utca, Mazsola és Tádé, Frakk, a macskák réme, Vízipók-csodapók

2022.11.19.

szombat

11:00

Gyerekprogram

Kifestőzés

Tök Község Művelődési Ház (2073 Tök, Kútvölgy 15.)

https://www.facebook.com/TokKozseg

2022.11.19.

szombat

9:30-10:20

Rajzfilmvetítés

Hoppi mesék 1-7. rész (50 perc)

10:20-11:00

Kreatív foglalkozás

Rajzolás, bábkészítés

11:00-11:30

Rajzfilmvetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcára és a Tehetetlen méhecske (30 perc)

11:30-13:00

Kreatív foglalkozás

Akasztós díszek (mézeskalács) készítése

13:00-14:15

Rajzfilmvetítés

János vitéz (75 perc)

14:15-15:00

Szabadtéri erőpróba

Ügyességi játékos vetélkedő

15:00-15:45

Rajzfilmvetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

16:00

Családi program

Az őszi PORTA DÍSZÍTÉS, dekorációs verseny eredményhirdetése, díjátadás

MADARÁSZ KÁROLY MŰVELŐDÉSI HÁZ ÉS VÁROSI KÖNYVTÁR

https://turkevemik.hu/

https://www.facebook.com/kevi.muvhaz

2022.11.18.

Péntek

10:00

MATINÉ – Rajzfilm

Vetítés kiscsoportos ovisoknak: A kiskakas gyémántfélkrajcárja, A telhetetlen méhecske

2022.11.18.

Péntek

10:45

MATINÉ – Rajzfilm

Vetítés Nagycsoportos ovisoknak: Bogyő és Babóca – Tündérkártyák

2022.11.18.

Péntek

14:30

Bálint Ágnesre emlékezünk

Mamáék kedvencei – Alsó tagozatos diákoknak rajzfilmválogatás Bálint Ágnes alkotásaiból

2022.11.18.

Péntek

16:00

Rajzfilmpályázat eredményhirdetés

Az Országos Rajzfilmünnep tiszteletére hirdetett gyermek rajzpályázat eredményhirdetése (5 korosztályban)

2022.11.18.

Péntek

16:15

Mesekönyvbemutató

A Nagyszalontán élő Balázs Anita újságíró könyvbemutatója: Meseköntösben a 21. század

2022.11.18.

Péntek

17:00

Mi is voltunk fiatalok

Összeállítás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjnyertes filmjeiből

2022.11.19.

Szombat

14:30

Szeretjük a meséket!

Családi filmvetítés kicsiknek és nagyoknak: Mesék Mátyás királyról, Magyar népmesék sorozat filmjeiből, Cigánymesék sorozatból

2022.11.19.

Szombat

16:00

Régi idők meséi

Az égig érő paszuly – Jankovics Marcellra emlékezünk

Részletek hamarosan…

Váci Dunakanyar Színház

http://www.vacidunakanyarszinhaz.hu/index.php/facebook

https://www.facebook.com/vacidunakanyarszinhaz

2022.11.18

 

 

péntek

 

 

9:00

 

 

vetítés

 

 

Az MTVA válogatás a Pannónia Filmstúdió aranykorából (73 perc)

– Mézga Aladár különös kalandjai: Vaira
– A nagy ho-ho-horgász: A gumihal, Az éjszakai horgászat, A holló és a hal
– Kérem a következőt! (Dr. Bubó): Az ő ábrándos lelke, Liba-hiba

 

2022.11.18

 

péntek

 

10:30

 

vetítés

 

Macskássy Gyula rövidfilmjei (30 perc)

– A kiskakas gyémánt félkrajcárja
– A telhetetlen méhecske 

 

2022.11.18

 

 

 

péntek

 

 

 

11:30

 

 

 

vetítés

 

 

 

Cserebogarak – az Omega-Kreatív jóvoltából – Olimpikonok (40 perc)

– Egér
– Kárpáti
– A Polgár lányok
– Papp Laci
– Balczó

 

2022.11.18

 

péntek

 

12:30

 

vetítés

 

Magyar animációs fesztiválok válogatásai

– Válogatás a Kecskeméti Animációs Film Fesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből. (46 perc)

 

2022.11.18

péntek

13:20

narrált diafilmvetítés

Pannónia Filmstúdió munkássága alapján

 

Szabadidő Központ Veszkény, Fő utca 49.

https://www.facebook.com/veszkeny

2022.11.18.

péntek

16:45

Vetítés

Macskássy Gyula rövidfilmjei: Erdei sportverseny, Két bors ökröcske

 

2022.11.18.

péntek

17:30

Vetítés

Családi legendárium: Borka és a varázsruha 7-13. rész

 

2022.11.18.

péntek

18:30

Vetítés

János vitéz

 

2022.11.18.

péntek

20:00

Vetítés

Istók, Bela, Matches, Maestro, Albert, Otthon, A kozmosz nagykövetei

 

2022.11.18.

péntek

16:45-21:00

Popcorn

 

 

Agóra Veszprém Kulturális Központ (8200 Veszprém, Táborállás park 1.)

https://agoraveszprem.hu/  

https://www.facebook.com/agoraveszprem

2022.11.18.

péntek

10:00

vetítés

A kuflik és az Akármi

 

Villányi Kikerics Óvoda, 7773 Villány, Rákóczi út 14.

https://www.facebook.com/villanyiovoda

2022.11.18.

péntek

10:00

Vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

Hoppi mesék 1-7. rész

2022.11.18.

péntek

11:30

Rajzverseny

Rajzverseny hirdetése, melyen a vetítésen látott rajzfilmek kedvenc jelenetét rajzolják le a kicsik

Villányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 7773 Villány, Baross Gábor u. 1-3.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057527646577

2022.11.18.

péntek

11.00

Vetítés

János vitéz

2022.11.18.

péntek

13:00

Bábkészítés

A vetítésen látott rajzfilm egy kiválasztott szereplőjéről báb készítése

Göcseji Múzeum – Mindszentyneum , 8900 Zalaegerszeg, Batthyány u. 4-6. 

www.mindszentyneum.hu
https://www.facebook.com/mindszentyneumzalaegerszeg/ 

2022.11.19.

szombat10:00VetítésBogyó és Babóca – 13 mese

2022.11.19.         

szombat15:00VetítésVálogatás a Cigánymesék, a Mesék Mátyás királyról, a Magyar népmesék epizódjaiból

2022.11.20

vasárnap10:00VetítésBogyó és Babóca – 13 új mese

2022.11.20

vasárnap15:00VetítésVálogatás a Kormos mesék és a Világlátott egérke epizódjaiból

 

Szép Ilonka Faluház, Zámoly

https://www.facebook.com/faluhaz.zamoly

2022. 11.18.

péntek

9:00

vetítés

Egy kupac kufli

 

2022. 11.18.

péntek

10:30

vetítés

A kiskakas gyémánt félkrajcárja és A telhetetlen méhecske

 

2022.11.18.

péntek

11:00

gyermekprogram

tea és kézműves foglalkozás

 

2022.11.18.

péntek

11:00

vetítés

Fehérlófia

 

2022.11.18.

péntek

17:00

program

A rajzverseny díjátadója

 

2022.11.18.

péntek

17:30

vetítés

Kuflik és az Akármi

 

2022.11.18.

péntek

16:00-tól

gyermekprogram

családi kézműveskedés

 

2022.11.18.

péntek

9:00-tól

kiállítás

Házi kiállítás a magyar rajzfilm történetéről

 

2022.11.18.

péntek

19:00

vetítés

Válogatás a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) 2021 díjnyertes filmjeiből

 

Facebook Likebox